Велковски направи асистенция, но Серкъл Брюж загуби от отбора на Малинов

Кристиян Малинов се завърна в игра, а Льовен постигна трета поредна победа в първенството на Белгия. Тимът на българския халф се наложи с 3:2 над Серкъл Брюж, за който титуляр беше друг роден национал - Димитър Велковски. Бранителят направи силен мач и дори подаде за единия от головете на гостите.

Раби Матондо даде преднина на Серкъл Брюж в 32-ата минута, но в 40-ата домакините изравниха чрез Матийо Мертенс. Малко преди почивката Велковски центрира от статично положение и Ахуеке Денке се разписа с глава. През втората част Льовен осъществи пълен обрат с точни изстрели на Сори Каба (63') и Муса Ал-Тамари (67').

Велковски беше заменен още на полувремето от бразилеца Давид, а Малинов остана на терена през целия мач. Неговият тим вече е на 8-о място с 36 точки, а Серкъл Брюж остана 9-и с 35. Начело е новакът Унион СЖ с 60 точки, пред Антверп с 53, и Андерлехт и Брюж с по 48.

Снимка: foto BELGA